W W
koucpromlade.cz

Kde se natáčela pohádka o princezně jasněnce a létajícím ševci

7 hradů a zámků ze známých a oblíbených pohádek

O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Pohádka, Československo, 1987, 87 min. Režie: Zdeněk Troška. Kniha se jmenovala „O princezně Jasněnce a ševci, který létal“. Chyby ve filmu: Ve scéně, kde Jíra letí za princeznou na hrad si můžete v jednom záběru všimnout vlasce u nohou, který ho drží.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci | Na hradě

Pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci O princezně Jasněnce a létajícím ševci . Pohádky a večerníčky Pohádka Sedmero krkavců Princezna husopaska Pojďte pane, budeme si hrát Pohádka Co se děje v trávě Mach a Šebestová

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

O princezně Jasněnce a létajícím ševci je pohádka režiséra Zdeňka Trošky v hlavních rolích s Michaelou Kuklovou a Janem Potměšilem, premiéru měla v roce 1987.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci - iDNES.cz

kde se natáčela pohádka o princezně jasněnce a létajícím ševci
Pohádka režiséra Zdenka Trošky O princezně Jasněnce a létajícím ševci z roku 1987 je o ševci, který si vyrobil křídla z kůže a mohl tak létat. Vypadal sice jako čert, ale i přesto okouzlil princeznu, kterou musel vysvobodit z moci dvou čarodějnic. Pohádka je natočena na motivy klasické předlohy Jana Drdy.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci | Filmová …

1. Kde se natáčela pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci? (2) Na Bouzově. (1) Na Bítově. (1) Na Bojnici. 2. Na kterém hradu se natáčel film Bílá paní? (1) V Českém Krumlově. (1) V Jindřichově Hradci. (2) V Blatné. 3. Že Pyšná princezna bydlela na Hluboké, ví každý, ale kde

Kde se natáčel film O princezně Jasněnce a létajícím …

kde se natáčela pohádka o princezně jasněnce a létajícím ševci
Popis filmu O princezně Jasněnce a létajícím ševci Jednoho rána nevyjde slunce, jenže králi se nechce vstávat a zabývat se problémem odloženého svítání. Vzápětí se na hrad dostaví Sluneční paní se stížností na čarodějnici z Černých lesů, která zabila a upekla jejího zlatého kohouta, budícího slunce.

komody princezně jasněnce a létajícím ševci

Existující filmová místa k filmu O princezně Jasněnce a létajícím ševci zobrazená na mapě. Účinkují Jan Potměšil, Lubor Tokoš, Helena Růžičková. Film byl natočen v roce 1987. Mezi státy, kde byl film natáčen patří Československo.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci pohádka …

Kde se natáčel film O princezně Jasněnce a létajícím ševci, ve kterém účinkují Jan Potměšil, Lubor Tokoš, Helena Růžičková, Yvetta Blanarovičová. Film byl natočen v roce 1987. Mezi státy, kde byl film natáčen patří Československo.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci - …

Online O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Pohádka o mladém ševcovském tovaryšovi Jírovi, který si vyrobil z jemné kůže křídla, s jejichž pomocí vysvobodil z věže královského hradu princeznu Jasněnku, kam ji zavřel její otec v marné snaze zabránit věštbě zlé čarodějnice, a posléze ji vymanil i z moci samotné čarodějnice a její dcery Černavy.

Filmová místa - kde se natáčely pohádky, filmy a …

kde se natáčela pohádka o princezně jasněnce a létajícím ševci
O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Z pekla štěstí, Nesmrtelná teta, Korunní princ O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987) - 80 %. Tahle pohádka mě vždycky neskutečně děsila. Růžičková a Blanarovičová jsou tu tak příšerné, že jsem jako malý

Filmová místa aneb co se kde točilo – Dáma.cz

kde se natáčela pohádka o princezně jasněnce a létajícím ševci
Čarodějnice se budou smažit v pekle!Kde se natáčel film O princezně Jasněnce a létajícím ševci, ve kterém účinkují Jan Potměšil, Lubor Tokoš, Helena Růžičková, Yvetta Blanarovičová. Film byl natočen v roce 1987. Mezi státy, kde byl film natáčen patří Československo.

Test: Na kterém hradu se natáčelo? - …

Byla použita i loutka Jíry o velikosti 40 cm. Ve scéně, kde Jíra letí za princeznou na hrad, je v jednom záběru vidět vlasec u nohou, který ho drží. Na pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci se můžete těšit v sobotu 28. 12. 2019 od 17:55 a poté v repríze 31. 12. 2019 od 12:45 na Nově.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Z pekla …

Co se točilo: O princezně jasněnce a létajícím ševci . Slibnou kariéru talentovaného Jana Potměšila autonehoda sice zpomalila, ale nezastavila. Přestože je herec dodnes upoután na invalidní vozík, exceluje především ve svých divadelních rolích.

 

 

Jestliže řešíš některou z těchto oblastí,

kontaktuj mě ZDE

a napiš mi více o Tvé situaci. Následně Tě zkontaktuji s návrhem dalšího postupu.

 

Komentáře nejsou povoleny.