W W
koucpromlade.cz

K čemu se hodí rulandské šedé

Vína z odrůdy Rulandské šedé v nabídce | iwc-club.cz
Rulandské šedé. Rulandské šedé je ve světě známé nejčastěji jako Pinot Gris. Pinot pochází z francouzského pin, protože šiška piniové borovice připomíná tvar hroznu pinotu. Rulandské šedé je také zajímavé tím, že přestože se jedná o bílé víno, brava hroznu je skoro modrá, přesněji šedomodročervená.
Rulandské Šedé - vino-hradil.cz
Rulandské šedé je spontánní pupenovou mutací odrůdy Rulandské modré. Pochází z Burgundska, o jeho rozšíření do Čech se zasloužil Karel IV. Hodí se k archivaci.
Pinot Grigio - Rulanské šedé - Pinot gris | …
k čemu se hodí rulandské šedé Ve víně je cítit aroma jablek, citrusů s jemnými kořennými, květinovými notami, notou medu a mandlí. Dobře se hodí na výrobu polosuchých vín a dokonce i sladkých vín. Další jména: Pinot Grigio, Rulander (Ruländer), Grauburgunder, Szürkebarát, Pinot Sivi, Malvoisie. Vína z odrůdy Rulandské šedé
Odrůda Rulandské šedé | Vinařství DUFEK
Rulandské šedé pochází pravděpodobně z Burgundska. Rulandské šedé nebo-li Pinot gris (v Itálii Pinot grigio) má krásnou zlatožlutou barvu, medově nasládlou vůni s jemným pomerančem. Velmi plné víno, harmonické, vláčné s utlumenou kyselinkou a s dlouho trvající dochutí. Rulandské šedé dobře doprovází nejčastěji kořeněná jídla nebo rybí speciality.
Rulandské šedé | Vinařství Strapina
Rulandské šedé pozdní sběr 2017. Šarže 7568. Obj. číslo Z 7568. Seznamte se a podlehněte. Můžete podávat například k vepřovému masu nebo kvalitním sýrům. Víno má dobré předpoklady k archivaci. Hebkost získalo ležením na jemných kalech. Skladem. 170 K
Rulandské Šedé - vino-hradil.cz
k čemu se hodí rulandské šedé Rulandské šedé je ve světě známé nejčastěji jako Pinot Gris. Pinot pochází z francouzského pin, protože šiška piniové borovice připomíná tvar hroznu pinotu. Rulandské šedé je také zajímavé tím, že přestože se jedná o bílé víno, barva hroznu je skoro modrá, přesněji šedomodročervená. Rozšířena je ve všech podoblastech, nejvíce pak na Velkopavlovicku.
Rulandské šedé | Kosík Vinařství z Tvrdonic
Přejít k produktu. Rulandské šedé 2019 (2019,Pozdní sběr, polosuché, Langewarte) hebké víno s vůní i chutí jemných tónů pomeranče, hrušky, medu. Hodí se k drůbežímu masu, uzeným sýrům i ovocným dezertům.) Obj. číslo Rulandské šedé 2019. Vinařství (degustace, prodej) Navštivte nás …
Vína z odrůdy Rulandské šedé v nabídce | iwc-club.cz
Rulandské šedé je starobylá francouzská moštová odrůda vinné révy (Vitis vinifera), spontánní, pupenová mutace odrůdy Rulandské modré (Pinot Noir).Odrůda pravděpodobně vznikla v Burgundsku, odkud se rozšířila po celé Francii, zvláště do oblasti Champagne. Do Maďarska se dostala již ve 14. století, stejně tak do Čech, spolu s odrůdou Rulandské modré.
Rulandské šedé - Nové vinařství Drnoholec - vinný …
k čemu se hodí rulandské šedé Stolování: Toto Rulandské šedé se hodí k hutným a kořeněným jídlům nebo rybím specialitám, těžší úpravy drůbeže či hustší polévky. Vlastnosti vína: Obsah cukru: 8 g/l: Kyseliny: 6 g/l: Ev.č.jakosti: 47B1-20/14: Obsah: 750 ml: Obsah alkoholu: 13,5%: Přívlastek:
K čemu se ideálně hodí Rulandské šedé? » Vína a …
k čemu se hodí rulandské šedé A není se čemu divit, vždyť osvěžující italský Pinot Grigio najdete snad v každé restauraci. A co si budeme povídat, bývá nebezpečně dobře pitelný. Rulandské šedé se skvěle hodí k salátům, rybám a lehkým těstovinám třeba s mořskými plody.
Rulandské šedé | ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. - výrobce …
Rulandské šedé (zkratka RŠ, mezinárodně používaný název Pinot Gris) je starobylá moštová odrůda, révy vinné (Vitis vinifera), pocházející pravděpodobně z oblasti Burgundska, spontánní pupenová mutace odrůdy Rulandské modré (Pinot Noir).
Rulandské šedé – Wikipedie
k čemu se hodí rulandské šedé K čemu se ideálně hodí Rulandské šedé? Vychutnejte si Karlovarské hovězí na smetaně s tymiánem se sklenkou ideálního vína. Recept naleznete zde a k němu je tu ideální Rulandské šedé z kolekce Víno Mikulov Sommelier Club .
Rulandské šedé | Vína z Moravy a vína z Čech
Rulandské šedé je starobylá francouzská moštová odrůda vinné révy (Vitis vinifera), spontánní, pupenová mutace odrůdy Rulandské modré (Pinot Noir).Odrůda pravděpodobně vznikla v Burgundsku, odkud se rozšířila po celé Francii, zvláště do oblasti Champagne. Do Maďarska se dostala již ve 14. století, stejně tak do Čech, spolu s odrůdou Rulandské modré.

 

 

Jestliže řešíš některou z těchto oblastí,

kontaktuj mě ZDE

a napiš mi více o Tvé situaci. Následně Tě zkontaktuji s návrhem dalšího postupu.

 

Komentáře nejsou povoleny.